صد هزار واحد مسکونی آماده تحویل است

صد هزار واحد مسکونی آماده تحویل است

وزیر کشور گفت: بر اساس گزارش وزارت راه و شهرسازی ۱۰۰ هزار واحد مسکونی آماده شده و ۷۰ هزار واحد نیز در مراحل ساخت است.

صد هزار واحد مسکونی آماده تحویل است

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه سی و نهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی که عصر امروز در وزارت کشور برگزار شد در جمع خبرنگاران طی سخنانی، گفت: در این جلسه نیز گزارشات مصوبات قبلی ستاد ارائه شد و روند کار مثبت بود.

وی افزود: با توجه به اینکه در فصل زراعت و کشت قرار داریم، کشاورزان نگرانی‌هایی درباره نهاده های کشاورزی داشتند، وزارت جهاد کشاورزی گزارشی درباره نهاده های کشاورزی دادند که خرید امسال نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزوده شده و کشاورزان نگران نباشند. امسال ۸ میلیون هکتار کشت می‌شود که تابحال ۴ میلیون هکتار زیر کشت رفته است.

وزیر کشور به موضوع لبنیات پرداخت و با اشاره به قیمت شیر، تصریح کرد: مقرر شد که وزارت جهادکشاورزی و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان این موضوع را پیگیری کنند و به نحوی اینکار و مدیریت انجام گیرد که حقوق مصرف‌کنندگان در نظر گرفته شود.

رحمانی فضلی گفت: موضوع دیگر که در جلسه مورد بررسی قرار گرفت، مسئله ارزش افزوده مخابرات و اضافه دریافتی‌هایی که عنوان شده بود است که وزیر مربوطه راه‌های مختلفی را جستجو می‌کنند و مقرر شد شرکت‌هایی که اضافه دریافت کرده و یا اگر قرار بر بازگشت مبلغ باشد، چگونگی آن تعیین شود.

وی اظهار داشت: نگرانی دیگر در خصوص مسکن مهر بود که وزارت راه و شهرسازی گزارشی از روند ساخت آن را ارائه کردند که ۱۰۰ هزار واحد آماده شده و ۷۰ هزار واحد نیز در مراحل ساخت است و از این وزارتخانه خواسته شد با توجه به طولانی شدن تحویل ها، زمان بندی تعیین گردد.

وزیر کشور در پایان گفت: موضوع سامانه‌ها در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیگیری می‌شود و طبق گزارش‌های موجود، پیشرفت‌های خوبی در این زمینه حاصل شده است. موضوع سامانه ها به ۹ سال گذشته برمی‌گردد که همه سیستم ها اعم از سیستم‌های تولیدی و توزیعی سامانه‌هایی داشته باشند تا گردش کالا و نقل و انتقال پول و کالا شناسایی و رصد شود. یک سال میشود که ما بر این موضوع متمرکز شده‌ایم و زمان‌بندی داریم که تا ۱۵ اسفندماه سامانه‌ها فعال شوند. اگر بتوانیم این موضوع را نتیجه برسانیم میتوان گفت بیش از ۸۰ درصد معاملات کالا و پول شفاف می‌شود که اهمیت زیادی دارد.

انتهای پیام/


نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:تاريخ : دو شنبه 20 آبان 1398برچسب:, | 18:45 | نويسنده : جوادصادقی چیگانی |